Õiglase kaubanduse sõber

Küpsisepoliitika

Veebilehel kasutatakse järgmist liiki küpsiseid:

hädavajalikud/kohustuslikud küpsised – need küpsised on hädavajalikud veebilehel ringi liikumise ja selle elementide kasutamise võimaldamiseks, näiteks veebilehe turvalistele aladele juurde pääsemiseks. Ilma nende küpsisteta ei ole teie nõutud teenuseid võimalik pakkuda. Need ei kogu külastaja isikut tuvastada võimaldavat teavet;

toimivusküpsised – need küpsised koguvad teavet külastajate veebilehe kasutamise viiside kohta, näiteks milliseid lehti külastajad kõige sagedamini külastavad ning kas veebilehed annavad neile veateateid. Need ei kogu külastaja isikut tuvastada võimaldavat teavet. Kogu nende kogutav teave on agregaatteave ning sellisena anonüümne. Seda kasutatakse ainult veebilehe töö parandamiseks;

funktsionaalsusküpsised – need küpsised võimaldavad veebilehel meelde jätta teie tehtud valikuid (nagu kasutajanimi, keel või piirkond, kus asute) ning pakkuda selle toel parandatud ja isikupärastatud funktsioone. Näiteks võib veebileht teile näidata kohalikku ilmateadet või liiklusuudiseid, salvestades selleks küpsises andmed piirkonna kohta, kus parasjagu asute. Funktsionaalsusküpsiseid võib kasutada ka selleks, et meelde jätta teksti suuruse, kirjatüübi ja veebilehtede muude kohandatavate elementide muudatusi. Neid võidakse kasutada ka teie palutud teenuste pakkumiseks, nagu video vaatamine või blogipostituse kommenteerimine. Küpsiste kogutav informatsioon võib olla anonüümne ning küpsised ei ole võimelised jälgima teiste veebilehtede lehitsemist;

käitumisel põhinevad reklaamiküpsised – neid küpsiseid kasutatakse teie isiksuse ja huvide vaatepunktist olulisemate reklaamide kuvamiseks. Lisaks aitavad need piirava ühe ja sama reklaami nägemiskordade arvu ning mõõta reklaamikampaaniate tõhusust. Neid paigaldavad tavaliselt veebilehe haldaja loal reklaamivõrgustikud. Reklaamiküpsised jätavad meelde, et olete külastanud teatud veebilehte, ning seda teavet jagatakse teiste organisatsioonide, näiteks reklaamijatega. Sihtimis- ehk reklaamiküpsised on sageli seotud teise organisatsiooni pakutava veebilehe funktsionaalsusega.

 

Kolmandate isikute küpsised

Kolmandatel isikutel, kellega oleme sõlminud eraldi sellekohase kokkuleppe, võimaldame me kasutada küpsiseid ja muid tehnoloogiaid, kogumaks teavet teie veebilehe kasutamise viiside kohta. Nende kolmandate isikute hulka kuuluvad (1) äripartnerid, kes koguvad teavet selle kohta, kui vaatate mõnda nende veebilehel kuvatavat reklaami või olete sellega interaktsioonis; ja (2) reklaamivõrgustikud, mis koguvad teavet teie huvide kohta, kui vaatate mõnda nende reklaami või olete sellega interaktsioonis.

Kolmandate isikute kogutud teavet kasutatakse teie huvide või eelistuste prognoosimiseks, võimaldamaks neil kuvada selle veebilehel või teistel internetis leiduvatel lehtedel teie arvatavatele huvidele kohandatud reklaame või turundusmaterjale.

Teenustes huvipõhiseid reklaame kuvavatel äripartneritel ja reklaamivõrgustikel on piiratud juurdepääs väikesele hulgale teie profiili ja seadet puudutavale teabele, mis on vajalik teie arvatavatele huvidele kohandatud reklaamide kuvamiseks. Seejuures on võimalik, et nad taaskasutavad seda väikest andmehulka ka teistel veebilehtedel või teistes teenustes.

Me ei jaga sellist kolmandate isikutega teavet, mis võimaldaks teie isiku tuvastamist (nagu e-posti aadress); siiski võib neil olla juurdepääs teie kasutatavat seadet puudutavale teabele (nagu IP- või MAC-aadress). Meil puudub juurdepääs nende kolmandate isikute poolt teie huvide kohta teabe kogumiseks kasutatavatele tehnoloogiatele ja kontroll nende üle ning siinne poliitika ei hõlma kolmandate isikute andmetöötlusmeetodeid. Kui selles dokumendis käsitletud juhud välja arvata, ei ole meil kontrolli nende kolmandate isikute tegevuse üle.